strona główna  |  przewoźnicy  |  połączenia autokarowe nord

<  powrót do wszyscy Przewoźnicy

przewozy autokarowe Nord

Przewozy Autokarowe Nord

Pod nazwą  Nord, od 1984 roku funkcjonuje prywatna firma przewoźnicza. Siedziba firmy mieści się w Gdyni. Przedsiębiorstwo powstało jako trzecie biuro turystyczne funkcjonujące w Trójmieście. Początkowo, działalność firmy była mało zróżnicowana. Nord zajmował się wyłącznie prowadzeniem działalności w zakresie organizacji wczasów nad polskim morzem. Z biegiem lat, firma zaczęła rozwijać skrzydła i profil przedsiębiorstwa zaczął ulegać zmianie. Prócz wczasów nad morzem firma zaczęła dodatkowo organizować kolonie, wycieczki, zimowiska, pielgrzymki, przejazdy autokarowe krajowe oraz zagraniczne. W tej chwili firma przewozowa Nord, zajmuje się głównie transportem autokarowym, sprzedażą agencyjną wczasów oraz działalnością turystyczną w Polsce i Europie. Pod koniec 1982 roku firma uruchomiła stałe połączenia autokarowe do krajów Europy Zachodniej. Przewozy międzynarodowe odbywały się tylko i wyłącznie do Niemiec. Taka forma działalności miała miejsce przez 10 lat. Po tym czasie, członkowie firmy  postanowili zrobić krok do przodu. W tym celu, w 1992 roku, przy współudziale zagranicznych partnerów, Nord rozwinął swoja działalność poprzez wprowadzenie nowych linii. Przejazdy międzynarodowe od tej pory odbywały się do takich państw jak: Belgia, Francja, Anglia i Holandia. Powyższe połączenia autokarowe realizowane są 2 razy w tygodniu, a w okresie letnim ich liczba  ulega najczęściej zwiększeniu w miarę potrzeb podróżnych.

Pasażerowie firmy Nord  podróżują zawsze sprawnymi , nowoczesnymi autobusami znanych marek takich jak DAF, Eos, Skania, Mercedes, Neoplan, Setra. Wszystkie pojazdy spełniają normy w zakresie bezpieczeństwa i wyposażone są w  komfortowe  lotnicze fotele, pojemne bagażniki, toaletę, klimatyzację, sprzęt audiowizualny  i barek. Przewozy autokarowe obsługiwane są przez doświadczonych i odpowiednio przygotowanych do wykonywania swoich obowiązków kierowców, Dzięki takim detalom podróżni mogą czuć się wygodnie i bezpiecznie na całej trasie podróży. Zgodnie z regulaminem firmy pasażerowie maja prawo do zabrania  bezpłatnie  2 sztuk bagażu. Waga tego ekwipunku nie może przekroczyć 30 kg. Wyjątkiem są wyjazdy do Włoch, gdzie firma zastrzega sobie prawo do zabrania bagażu do 25 kg. Wszyscy podróżni mogą również posiadać mały bagaż podręczny o wadze do 5 kg.Za dodatkowe bagaże pasażer musi ponieść dodatkowe koszta tzn. 40 zł. lub 10 euro. Biuro Turystyki Nord  współpracuje z ponad trzema setkami biur podróży w północnej i centralnej Polsce. Stwarza to idealne warunki do zapewnienia  pasażerom łatwego dostęp do szczegółowych informacji na temat oferty Nord. Partnerzy zagraniczni tego przewoźnika stanowią sieć firm umożliwiających załatwienie wszystkich formalności związanych z przejazdem, również poza obrębem naszego państwa. 01.12.2010 firma NORD Sp. z o.o. z Gdyni oraz PBP Sindbad z Opola porozumiały się w zakresie współpracy przy realizacji międzynarodowych linii autokarowych. Dzięki takiej kooperacji, oferta obu firm została połączona, co dało możliwość szerszego rozwoju zarówno firmie Nord jak i Sindbad-owi .

O wysokiej jakości  usług oferowanych przez przewoźnika świadczy zwiększająca się z roku na rok liczba naszych klientów. Osiągnęła ona w 2007 roku poziom 94 000. Tyle właśnie podróżnych skorzystało z autokarów firmy Nord. Wychodząc naprzeciw Klientom, firma oferuje bilety autokarowe, które  można zakupić w szybki sposób za pośrednictwem stron internetowych np. www. autobusy pl. W bardziej tradycyjny sposób, można je nabywać w  rozbudowanej sieci agencyjnej przewoźnika. Nord w swojej ofercie proponuje bilety jednostronne, dwustronne lub bilety Open. Przewoźnik oferuje również wiele zniżek i rabatów przy zakupie biletu: 10% dla emerytów i rencistów powyżej 55-go roku życia,10% dla grupy co najmniej 10 osób jadących tam i z powrotem w tym samym terminie na tej samej trasie, 10% dla młodzieży do lat 26, 15% dla posiadaczy Karty Stałego Klienta Sindbad-Club, 50% dla małoletniego do 12 -go roku życia , przy jednoczesnym zakupie pełnego biletu dla drugiej osoby, 10% dla drugiego i kolejnego dziecka do lat 12.

Wykupienie biletu jest potwierdzeniem przyjęcia Warunków Przewozu.

WARUNKI PRZEWOZU NORD

Nord - kup bilet

Tagi: Biuro podróży Nord, rozkład jazdy Nord, bilety autokarowe, transport międzynarodowy, przewozy zagraniczne, przewozy z polski do Francji, autokary Nord, wycieczki autobusowe

 

www.truckhandel.pl

 

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.