strona główna | przewoźnicy | połączenia autokarowe opolanin

< powrót do wszyscy Przewoźnicy

Przewozy Autokarowe Opolanin

Biuro Turystyczne "Opolanin" zaczęło swoja działalność w  1983 r. Siedziba firmy znajduje się w Opolu na ulicy Niemodlińskiej 17.Pierwsze 5 lat działalności firmy opierały się głównie na działalności turystycznej, w formie organizacji wczasów w Polsce, obozów dla dzieci i młodzieży, kolonii oraz wycieczek krajowych. Firma prowadziła również biuro paszportowe. Od 1989 roku Opolanin zaczął stopniowo rozszerzać swoja działalność. Przybrała ona formę  turystyki zagranicznej, głównie do Republiki Federalnej Niemiec. Firma prowadziła wówczas pośrednictwo w zakresie wizowania paszportów do krajów Europy Zachodniej. W tymże roku Opolanin zaczął prowadzić regularne przewozy autokarowe pomiędzy Polska, a Niemcami. Trasa odbywała się na linii Katowice- Lindau, przez miejscowości takie jak Regensburg, Monachium, Augsburg, oraz na trasie Głuchołazy- Lidenscheid. W związku z tym że przejazdy autokarowe odbywały się z również z Katowic, Opolanin w 1990 roku otworzył Filię Biura w tymże mieście. Rok 1992 był dla przedsiębiorstwa bardzo ważny pod względem rozwoju firmy. Opolanin rozwinął swoja ofertę turystyczną o przewozy międzynarodowe na trasie Polska-Włochy. Połączenia autokarowe odbywały się przez Szczecin- Poznań- Opole-Rzym –Neapol. Opolanin, widząc duże zainteresowanie podróżnych, w 1993 po raz kolejny rozszerzył  swoja ofertę przewozową, tym razem o przejazdy międzynarodowe do Hiszpanii. Na miarę potrzeb powstała także nowa filia biura w Poznaniu .W 1999 roku Opolanin zaczął oferować  nowe połączenie autokarowe z Gdańska do Genui. Bardzo ważnym wydarzeniem w historii firmy było  przystąpienie w 2003 roku do sieci Eurolines - Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników Autokarowych.

Inną gałęzią funkcjonowania firmy jest wynajem autokarów. Podróżując pojazdami firmy Opolanin, mamy gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług.  Przejazdy odbywają się autokarami marki Bova, wyposażonymi w klimatyzację, barek, toaletę, video, lodówki, telefon, uchylne lub rozsuwane siedzenia. Spełniają  one wszystkie międzynarodowe normy techniczne, posiadają koncesje na wyjazdy krajowe i zagraniczne, jak również posiadają pełny zakres ubezpieczeń  komunikacyjnych. Kierowcy obsługujący trasy, to doświadczeni, wyszkoleni i odpowiedni na swoim miejscu ludzie. Zgodnie z warunkami przewozu firmy Opolanin, podróżni mogą  zabrać ze sobą nieodpłatnie 2 sztuki bagażu: jedną sztukę bagażu podstawowego o wadze do 25 kg i łącznych wymiarach 190 cm, jedną sztukę bagażu podręcznego o wodze do 5 kg. Bagaż podręczny powinien być na tyle mały żeby można go było umieścić pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera. Istnieje możliwość zabrania przez pasażera dodatkowego bagażu .Taka usługa jest jednak płatna i może mieć miejsce tylko za zgodą kierowcy. Pasażer będący inwalidą ma prawo do darmowego przewozu niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego np. kule ,laski, wózek inwalidzki. Firma Opolanin nie uwzględnia w regulaminie przewozu zwierząt. Aby uatrakcyjnić swoja ofertę Opolanin stosuje różne ulgi przy zakupie biletów:

  • 80% rabatu dla dzieci do ukończenia 4 roku życia,
  • 50 % zniżki dla dzieci powyżej 4 roku życia ale  do ukończenia 12 roku życia, dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności,  oraz dla opiekunów tych osób,
  • 10% ulgi dla młodzieży, która nie ukończyła 26 lat,
  • dla studentów posiadających legitymację ISIC 10%
  • dla osób  starszych(powyżej 60 roku życia) 10% zniżki
  • dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób 10%  rabatu

Bilety autokarowe tego przewoźnika można zakupić w biurach w Opolu lub w filiach biur. Serdecznie zachęcamy na nasza stronę internetowa. Wystarczy kilka ,,kliknięć ”myszką i w szybki i wygodny sposób zarezerwują lub zakupią Państwo potrzebny bilet. W ofercie posiadamy również bilety autobusowe innych przewoźników.

 

Rozkład jazdy

AUTOBUSY DO ANGLII AUTOBUSY DO POLSKI Z ANGLII

Autobus do Włoch- Udine, Padwa, Verona, Brescia, Milano, Torino, Genova

Autobus do Włoch - Wenecja, Bologna, Perugia, Rzym, Napoli

Autobus do Polski z Włoch - z Udine, z Padwy, z Verony, z Brescii, z Milanu, z Genui

Autobus do Polski z Włoch - z Wenecji, z Bologna, z Perugia, z Rzymu, z Napoli

 

Wykupienie biletu jest potwierdzeniem przyjęcia Warunków Przewozu.

WARUNKI PRZEWOZU OPOLANIN

Opolanin - kup bilet

Tagi: Biuro podróży Opolanin, wycieczki do Włoch, przejazdy do Wenecji, transport autobusowy do Włoch, Autobusy z Włoch do Polski, przewozy międzynarodowe do Włoch, bilety do Włoch, wyjazd do Milanu

 

www.truckhandel.pl

 

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.