strona główna  |  przewoźnicy  |  połączenia autokarowe pks gdańsk

<  powrót do wszyscy Przewoźnicy

przewozy autokarowe PKS Gdańsk

Przewozy Autokarowe PKS Gdańsk

PKS, czyli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk Sp. z o.o. jest korporacją zajmującą się usługami związanymi z transportem pasażerskim i transportem  komunikacji miejskiej. Świadczy również usługi w zakresie wynajmu autokarów. Siedziba firmy mieści się w Gdańsku, na ulicy 3 maja. PKS Gdańsk funkcjonowała na zasadzie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedsiębiorstwo posiada także swoją filię w Kartuzach, przy ulicy Kościerskiej, z własnym dworcem autobusowym przy ulicy Dworcowej. Działalność PKS Gdańsk Sp. z o.o. opiera się na kilku płaszczyznach.

  • Przewozy autokarowe w obrębie gdańskiej komunikacji miejskiej (do dyspozycji pasażerów zakupione zostały nowoczesne niskopodłogowe autobusy marki MAN)
  • Przejazdy autobusowe w obrębię gdyńskiej komunikacji
  • Połączenia autobusowe obejmujące cały region – obsługuje linie w powiecie gdańskim, kościerskim i nowodworskim
  • komunikacji dalekobieżnej – co drugi dzień obsługuje kursy do: Białegostoku , Płocka i Suwałk ;
  • Przewozy międzynarodowe - (wiosną i latem uruchomione zostaje połączenie do Wilna) ,Kaliningradu, a także dzięki współpracy z firmą Orbis Transport do: Flensburga, Hamburga i miast w Wielkiej Brytanii

Oprócz wyżej wymienionych gałęzi działania, przedsiębiorstwo organizuje również przewozy pracowników i klientów w wyznaczone miejsca np. do zakładów pracy. Oferta przewoźnika przewiduje także usługę  transportu na wycieczki szkolne zakładowe, zielone szkoły, śluby lub inne uroczystości rodzinne. Obsługuje także wydarzenia sportowe i kulturalne. PKS Gdańsk udostępnia również  dworzec autobusowy innym przewoźnikom. Oprócz usług związanych wyłącznie z transportem i przewozem osób, firma prowadzi dodatkowe formy działalności. Przewoźnik zatrudnia pracowników, zajmujących się  obsługą  warsztatu samochodowego i autobusowego. Specjalnością firmy jest także  naprawa tachografów, holowanie pojazdów, oraz  opróżnianie toalet autobusowych. Aby nabyć bilety autokarowe tego przewoźnika należy zgłosić się do siedziby firmy w Gdańsku i zakupić bilet w kasie. Można też skorzystać z wyszukiwarki połączeń  autobusowych i autokarowych na naszej stronie i zarezerwować bilet na dany przejazd.W PKS Gdańsk  SP. z .o. o można zakupić 2 rodzaje biletów na przewozy autokarowe :

  1. bilety kupowane na przejazd w jednym kierunku,
  2. bilety nabywane na przejazd w dwóch kierunkach tzn. tam i z powrotem(możliwość zakupu biletu typu Open, czyli wtedy, gdy pasażer opłaca przejazd w obie strony bez wyznaczonej daty powrotu).

W 2012 roku firma zmieniła właściciela. Czuwająca dotychczas nad rozwojem przedsiębiorstwa, Grupa Orbis Transport, odsprzedała PKS Gdańsk firmom Przewozy Autobusowe Gryf i PB Górski. Nowi właściciele korporacji zdeklarowali się jednak, że wszystkie linie które były obsługiwane przez PKS Gdańsk zostaną przejęte przez P.A Gryf. Obiecali również budowę nowego dworca autobusowego w 2015 rok

Rozkład jazdy

AUTOBUSY DO ROSJI AUTOBUSY DO POLSKI Z ROSJI

Autobus do Rosji - Kaliningrad, Mamonowo, Braniewo, Elbląg, Gdańsk

Autobus do Polski z Rosji - Kaliningrad, Mamonowo, Braniewo, Elbląg, Gdańsk

 

AUTOBUSY NA LITWĘ
AUTOBUSY DO POLSKI Z LITWY

Autobus na Litwę - Wilno, Kowno, Mariampol, Budzisko, Suwałki, Olsztyn, Gdańsk

Autobus do Polski z Litwy - Wilno, Kowno, Mariampol, Budzisko, Olsztyn,  Gdańsk

PRZEWOZY KRAJOWE

Wykupienie biletu jest potwierdzeniem przyjęcia Warunków Przewozu.

WARUNKI PRZEWOZU PKS GDAŃSK

PKS_Gdansk - kup bilet

Tagi: PKS Gdańsk, przejazdy do Wilna, autobusy do Kaliningradu,  autokary na Litwę, wycieczki do Wilna, transport do Rosji,  PKS na Litwę, przewozy osobowe do Rosji, bilety autokarowe do Wilna, międzynarodowe bilety do Rosji

 

www.truckhandel.pl

 

Informujemy, iż serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Kliknij TUTAJ aby ukryć ten komunikat.